Не се примирявай с посредствени решения! Ние от AR Commerce предлагаме висококачествени плотове, които съчетават здравина, стил и неподвластна на времето елегантност.
Разгледай нашите продукти и открий идеалния плот за твоята кухня или баня!
Традиционният или класически стил в интериора е точно това, което си представяте, когато чуете словосъчетанието – класически, топъл, успокояващ, познат стил на домашен декор, който се корени в традициите от миналото, без да е специфичен за нито един период от време.
Традиционната схема за интериорен дизайн не се влияе от време или място и е удобна и спретната, но не прекалено изискана. Видовете мебели, текстил, цветови палитри и декор, използвани в стаи с класически стил в интериора, са вдъхновени от историята и миналото и са по-скоро добре познати и близки, отколкото определяни и зависими от тенденциите.
Например спалня в традиционен стил може да включва неутрална цветова схема, тапицирана табла за легло или такава с дърворезба, подходящи нощни шкафчета и настолни лампи в лек ретро стил, скрин с чекмеджета, тапицирано кресло и пуф и евентуално картина с красив пейзаж на стената.
Традиционният или класически стил в интериора става широко разпространен през 20-ти век, когато следвоенните предградия процъфтяват и хората се стремят да подражават на традициите в интериорния дизайн на Европа от 18-ти и 19-ти век, особено тези от Англия и Франция.
Традиционният или класически стил в интериора съществува тихо на заден план, докато по-вълнуващи, модерни или специфични за десетилетието дизайнерски епохи идват и си отиват.
Докато модерните дизайнери от средата на века се възползват от новите производствени методи и следвоенния жилищен бум, за да създават иновативни мебели и домакински предмети, използвайки нови материали и техники, феновете на традиционния дизайн използват същите производствени методи, за да създадат репродукции например на класически столове Queen Anne и скринове Chippendale highboy.
Традиционният дизайн запазва привлекателността си за мейнстрийма, докато постмодерните 1980 г. виждат бърз възход, но и също толкова бърза забрава и отричане от масовата публика.
Много американци и западноевропейци са израстнали в домове, които могат да бъдат характеризирани като традиционни или такива с класически стил в интериора. И много хора се чувстват като у дома си в традиционен интериор, който освен това е актуализиран и адаптиран към модерния начин на живот.
Целта на проектирането на традиционна всекидневна не е да впечалява, а да се осигури успокояващ фон за семейния живот, който е в най-добрия си вид елегантен, удобен и дори леко скромен. В най-лошия случай една традиционна стая може да изглежда скучна, старомодна, остаряла и невдъхновяваща.
Само защото класическия дизайн се корени в традицията, не означава, че той не може и не трябва да се променя и развива с времето. Съвременните хора инициират възраждането на „бабешкия шик“.
Много от днешните класически домове включват и модерни елементи като големи кухненски острови и отворени пространства. Съвременните дизайнери вероятно ще добавят повече съвременни елементи, по-смели цветове и антични и ретро мебели и декор, за да създадат разновидност на класическия стил, който мнозина наричат нов традиционен.
Хибрид на класическия и съвременен дизайн, преходният стил се превърна в категория за интериорен декор.
Ето кои са някои от основните отличителни черти, по които можете да разпознаете класическия интериорен стил:
Ето и няколко полезни съвета за това как да интерпретирате класическия интериорен стил във вашия дом:
Препоръчваме ви още:
Индустриален стил – що е то и как да го приложим в интериора?
Как цялостния интериорен дизайн на Вашия апартамент да отразява вашата личност?